Eskişehir Kütüphane Listesi – Eskişehir Ücretsiz Kütüphaneler

25 Nisan 2022 14:10

Hepimiz gerek kitap okumak gerek ders çalışmak gerekse projelerimizi tamamlamak için ilham verici ortamlara ihtiyaç duyarız. Eskişehir kütüphaneler listesinde, gürültülü şehir Eskişehir’in motive eden ve sessiz çalışma ortamlarına sahip kütüphanelerini bir araya toplamış bulunuyoruz. Eskişehir’de yer alan ücretsiz kütüphanelere hep birlikte bakalım.

Eskişehir Kütüphaneleri Ücretsiz mi?

Eskişehir’de yer alan bir çok kütüphane halka açık olarak hizmet vermektedir. Bu ücretsiz kütüphanelerde istediğiniz süre boyunca çalışmalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bazı kütüphaneler ise üyelik ücretini kütüphane giderlerine destek olmak için almaktadır. Kütüphanelerin ücreti yıllık olarak 100-200 TL arasında değişiyor. Aynı zamanda bu kitapları ödünç almak istediğinizde depozito ücreti veriyorsunuz. Kitabı yine aynı şekilde zarar vermeden teslim ettiğiniz zaman bu ücreti geri alabiliyorsunuz. Ek olarak size belirtilen gün içinde kitabı iade etmediğiniz taktirde günlük olarak 50 kuruş – 1 TL arasında değişen cezalar ödüyorsunuz.

Eskişehir Ücretsiz Kütüphaneler

Eskişehir Kütüphane Listesi

Eskişehir’de bulunan kütüphanelerin listesini hem özel hem de halka açık olarak belirttik. Araştırmalarınız, ödevleriniz ve sınava hazırlık yapmak için sessiz sakin bir yer arıyorsanız  aşağıda yer alan kütüphanelerden birini seçebilirsiniz.

Eskişehir İl Halk Kütüphanesi

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan Eskişehir İl Halk Kütüphanesi, halka açık olarak her yaştan ve her meslekten kişilere hitap edecek geniş bir arşive sahiptir.

Kütüphane birçok hizmeti ücretsiz olarak sağlıyor. Bu hizmetler arasında köylere gezici kütüphane, çocuklara özel alanlar, ücretsiz internet hizmeti, ödünç kitap verme, konuşan kütüphane, eğitim ve diğer kurumlara ödünç kütüphane hizmeti ve öğrencilerin ders çalışabileceği yerler bulunmaktadır.

Kütüphane hafta içi 08:30-22:00, hafta sonunda cumartesi günü 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet verirken pazar günü kapalıdır.

Eskişehir İl Halk Kütüphanesi Ücretsiz mi?

Eskişehir Açık Hava Kütüphanesi

Açık hava kütüphanesi Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Sınırlı sayıda kitap bulunan kütüphanenin en büyük özelliği açık havada sessiz çalışma ve dinlenme alanları bulundurmasıdır.

Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi

Eskişehir Tepebaşı’nda Yunus Emre Kampüsü’nde yer alan kütüphane resmi tatiller dışında 7/24 açıktır. Üniversitenin öğrencileri öğrenci kimlik kartları ile giriş yaparken, dışardan gelenler ise kimlik kartları ile misafir olarak ücretsiz giriş yapabilirler.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kütüphanesi

Osmangazi Üniversitesine ait olan kütüphane resmi tatiller haricinde 22:00’a kadar hizmet vermektedir. Üniversite öğrencileri öğrenci kimlik kartı ile giriş yaparken dışardan gelenler ise kimlik kartları ile ücretsiz bir şekilde giriş yapabiliyorlar.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kütüphanesi

Yazımızın bu kısmından sonra yer alan kütüphaneler ücretli olarak faaliyet göstermektedir.

Zeplin Kütüphane

Odunpazarı ilçesinde özel bir kuruluş olan Zeplin Kütüphane her gün 10:00-22:00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Sessiz bir ortamda çalışma isteyenlerin ortak noktası olan kütüphanede ücret uygulanmaktadır. Günlük olarak 21 TL olan giriş ücreti aylık 460 TL olarak uygulanmaktadır. Bu fiyatlara aynı zamanda bir içecek dahildir.

Eskişehir Zeplin Kütüphane Giriş Ücreti

Silent Cafe Kütüphane

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan kütüphaneye günlük 15 TL giriş ücreti ve menüden seçeceğiniz bir içecek ile gün içerisinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabiliyorsunuz. Ders çalışmak için uygun olan mekanda öğrenciler sıklıkla tercih ettiği için öğlen 12’den sonra yoğunluk yaşanabiliyor.

Eskişehir Silent Kütüphane Giriş Ücreti

 

Diğer beğenilen yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
  1. Stresle Başa Çıkmanın Yolları Nelerdir?
  2. Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve Kahvaltı Ücretleri
  3. İstanbul Kütüphaneler Listesi – İstanbul’da Ücretsiz Kütüphaneler
  4. Antik Mısır: Tarihi, Hanedanları, Coğrafi ve Ekonomik Yapısı
  5. 2022 Yılı Yeni İş Fikirleri ve Fırsatları
  6. İstanbul’da Doğa İle Baş Başa Kalabileceğiniz Yerler
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Eskişehir Kütüphane Listesi – Eskişehir Ücretsiz Kütüphaneler