Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

06 Kasım 2021 12:00

Kişisel gelişim kitapları son yıllarda değişen dünya ile birlikte çok büyük ilgi görmeye başladı. Dijitalleşen dünya ve geleceğe dönüşüm ile birlikte bu değişimlere ayak uydurabilmek için yararlandığımız kaynakların başında kişisel gelişim kitapları geliyor. Değişen bu dünyada kendimizi geliştirme konusunda bize destek olan kişisel gelişim kitapları önde gelen eserler arasında yer alıyor. Makalemizde sizin için derlediğimiz Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları yer alıyor.

Yaşımız kaç olursa olsun okumak önem vermemiz gereken konular arasında yer alıyor. Çünkü gelişime katkı sağlayan en büyük aktivite kitap okumaktır. Her insanın kitap okuma konusunda zevkleri vardır. Kimi edebi yönü ağır basan kitapları severken, kimi bilimsel makaleler ve araştırmalar içeren kitapları okumayı seviyor. Bizim şimdiki yazımızda Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları anlatacağız.

Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel Gelişim Kitapları Okumanın Faydaları Nelerdir?

Bütün kitap türlerinde olduğu gibi kişisel gelişim kitaplarını okumanın faydalarının başında stres ve kaygı yönetimi gelmektedir. Daha yeni ve pozitif düşünmeyi sağladığı için olumsuz duyguların neden olduğu hedeflere ulaşamama problemlerini engelliyor. Kişisel gelişim kitaplarını okumak kişiye benlik duygusunu kazandırarak kendisine olan güveni arttırıyor. Böylece her türlü problemin içinden kendinize duyduğunuz güven duygusu sayesinde çıkabileceksiniz.

Kişisel gelişim kitapları iş dünyasında kişiye önemli başarılar sağlıyor. Kitaplardan kazandığınız beceriler ile iş hayatınızdaki çalışma performansınızı önemli katkılar sağlayabilirsiniz. Bu tip kitapları okuyan kişiler hayatının farklı yönlerinde sonuçlar elde etmesine katkı sağlıyor.

Kişisel gelişim kitapları insanın geçmişine bir çizgi çekmeyi sağlarken geleceğine de büyük yatırımlar yapmasına yardımcı oluyor.

Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Dünyada en çok satılan ve en çok okunan kişisel gelişim kitaplarının yanı sıra listemizde önde gelen kişilerin önerdiği kitaplarda yer alıyor.

Napoleon Hill – Düşün ve Zengin Ol

Listemizin ilk sırasında yer alan Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill tarafından 1973 yılında kaleme alınmıştır. Dünyanın hemen hemen her yerinde farklı dillerde bulunmaktadır. Satış rakamları 80 milyonu geçen kitabın hayat içerisinde karşılaşabilceğimiz engeller karşısında nasıl hareket etmeliyiz? ve iş hayatında başarıya giden yollar nelerdir? bunları anlatıyor.

Kitabın açıklamasında ise;

Bütün engellerin üstesinden gelebileceğimiz, her emelimize ulaşabileceğimiz, sürekli akan bir nehirden taşar gibi başarıya ulaşabileceğimiz bir yol gösteriyor. Bu kitap, gücüyle bizi sarsacak hayatımızı değiştirecektir.

Eğer “Çekim Yasası’nı uyguluyorum ama benim için çalışmıyor” ya da “bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor” diyorsanız; bu güçlü yasayı her defasında lehinize çalıştırmanın kanıtlanmış formülü bu kitapta bulacaksınız!

Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmıştır. Dünyanın en çok satan kitaplarından olan Düşün ve Zengin Ol’u şu anda elinizde tutuyor olmanız bir tesadüf mü? Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez!…

Hayallerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? O zaman Hill’in ölümsüz kurallarını takip etmeniz yeter!…

Yüzyıllardır aktarılan bir sır düşünün. Sadece en zenginlerin, en güçlülerin birbirlerine aktardığı bir sır. Tüm hayallere sahip olmanın yöntemini anlatan gerçek bir sır. Napoleon Hill 1900’lerin başında tanıştığı bu sırrı 25 yıl boyunca araştırdıktan sonra, sırrı çalıştıran, on üç adımdan oluşan bir formül çıkarmıştır. Gündelik yaşama olduğu kadar iş hayatına da önemli düşünce yenilikleri getiren bu kitaptaki formülü uygulamayı başaran herkes hedeflerine ulaşabilir. Bütün başarıların başlangıç noktası olan “Ateşleyici Bir Arzu” yaratan bir hedefi nasıl belirlersiniz? Arzulanan hedefi zihinde canlandırarak “İnançınızı nasıl güçlendirirsiniz? Bilinçaltınızı “Kendi Kendine Telkin” ile başarınız için nasıl programlarsınız? Erteleme huyunu yenmek için nasıl bir “Kararlılık” göstermelisiniz? “Beyin Gücü Grubu’nun itici etkisini hedefinize ulaşmanız için nasıl kullanırsınız? “Cinselliğin Gizemli Enerjisi’ni başarınız için nasıl kullanırsınız? “Beyninizin Sınırsız Potansiyeli’ni nasıl ortaya çıkarırsınız? “Altıncı His’sinizi güçlendirerek bilgeliğin tapınağına nasıl ulaşırsınız? Başarınızın önündeki en büyük engel olan “Korkularınız” ile nasıl başa çıkarsınız? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası bu kitapta.

İlginizi çekebilecek makalelerden biri olabilecek olan “Nepoleon Hill’ e Göre Başarısızlığın 20 Nedeni” adlı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

 Robin Sharma – Ferrari’sini Satan Bilge

Kişisel gelişim kitaplarının başında gelen Ferrari’sini Satan Bilge, Robin Sharma tarafından kaleme alınmıştır. Yazar okuyucularına farklı bir bakış açısından bakmasını sağlıyor. Kitap zengin bir avukatın hikayesini anlatıyor. Kişisel gelişime dair sırların paylaşıldığı kitap, insan zihninin derinliklerine inerek günlük hayatta, özellikle de iş dünyasında başarıyı yakalamak isteyenlere ipuçları veriyor. Farklı dillerde bir çok ülkede satılan kitap, 6 milyon adet satmıştır. Kitabın açıklaması ise şu şekilde;

“On yıl önce bir kitap yayımlandı ve milyonların yaşamını değiştirdi. Kariyerindeki başarısı, içindeki derin boşluğu gizlemeye yetmeyen ünlü avukat Julian Mantle’ın hikâyesini anlatan Ferrari’sini Satan Bilge, hayatta neyin önemli olduğuna ve sonunda gurur duyacağınız bir yaşam sürmenizi neyin sağlayacağına dair unutulmaz bir ders veriyor ve okurların refaha, mutluluğa ve iç huzuruna kavuşmalarını sağlayacak çözümler öneriyor.”

“Öğretirken keyif de veren, büyüleyici bir öykü.”

– Paulo Coelho –

Dale Carnegie – Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

Dale Carnegie tarafından yazılmış olan Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı 1936 yılında basılmıştır. Yine diğer kitaplarda olduğu gibi tüm dillerde yazılıp dünyanın her köşesinde satmaktadır. günlük hayatta ve iş dünyasında çevremizdeki insanlara karşı nasıl davranmamız gerektiğini, örnekleri ile birlikte anlatıyor. Günümüzün popüler kavramı “networking” in temellerine değinen Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, bu yolla nasıl başarı elde edilebileceğini okuyucuya aktarıyor. Kitabın açıklaması ise şu şekilde;

Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır milyonlarca insan tarafından okundu, on binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” 2000’li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!”

Stephen R. Covey – Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Dünyanın en iyi kişisel gelişim uzmanlarından biri olan Stephen R. Covey, yazmış olduğu Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabı liderlik kavramını ele almış en etkili kitap olarak karşımıza çıkıyor. Kitabın açıklaması ise şu şekilde;

“Kişisel gelişim ve toplam kalite anlayışının öncülerinden olan Stephen R. Covey, bireysel yönetim başta olmak üzere aile ve iş yaşamındaki sorunları da ilkesel yaklaşım üzerinden çözme anlayışını benimsiyor. Yazarın en çok okunan kitabı Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, bilgelik ve gücü arkanıza alarak hayattaki konumunuzu yeni baştan belirleyeceğiniz bir rehber olma niteliği taşıyor.

Dört ana bölümden oluşan kitabın Paradigmalar ve İlkeler adını taşıyan ilk kısmında, “karakter etiği”, “paradigmanın gücü” ile “gelişim ve değişim ilkeleri” gibi konular üzerinde duruluyor. Ardından alışkanlıkların hayattaki rolünden ve etkili olmanın asıl tanımından bahsedilen bu bölümde, söz konusu yedi alışkanlığın yaşama nasıl bir denklem üzerinden etki sağlayacağı açıklanıyor.

Kitabın Özel Zafer adlı ikinci bölümünde, bu alışkanlıklardan kişisel alanı kapsayan üçü detaylandırılıyor. Geriye kalan dört alışkanlığın anlatıldığı diğer ana bölümleri ise Genel Zafer ve Kendini Yenileme oluşturuyor. Böylece yazar, olumlu anlamda köklü bir değişimin ipuçlarını sistematik şekilde okurlarına aktarıyor.”

Joseph Murphy – Bilinçaltının Gücü-Zihinsel ve Bedensel İyileşme

Listemizin yine en önemli kişisel gelişim kitaplarından biri olan Bilinçaltının Gücü-Zihinsel ve Bedensel İyileşme, Joseph Murphy tarafından kaleme alınmıştır. Kitabın açıklamsı ise;

“Zihniniz, anbean yaşadıklarınızı işleyip kendinizi gerçekleştirme yolculuğunuzda gideceğiniz yönü belirlemenizi sağlıyor. Hatırladığınız tüm anılar atacağınız adımlara yön verirken, hatırlayamadıklarınız veya unuttuklarınız da bu konuda göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir pay kapıyor. İşte bu nedenle kimi insanlar yaşam yolculuklarında başarılarına başarı eklerken, kimisi de tüm çabalarına rağmen hayatının her alanında tökezleyerek ilerliyor. Peki, bilinçaltının sadece rüyaları değil, tüm yaşamı etkilediğini siz daha önce düşünmüş müydünüz?

İrlanda doğumlu Amerikalı yazar Joseph Murphy, ilahi bilimler alanındaki engin birikimi ile okurlarını bilinçaltının gücünü keşfetmeye çağırıyor. Yazarın ilk olarak 1963 yılında yayımladığı Bilinçaltının Gücü kitabı, insan zihnine dair en çok merak edilen soruları yanıtlıyor. Oldukça akıcı bir dille yazılmış olan kitap, kişilerin bilinçaltını doğru şekilde kullanarak maddi ve manevi anlamda neler başarabileceğini şaşırtıcı örneklerle ortaya koyuyor. Bu eşsiz rehber, sunduğu müthiş bilgilerle sizin de hayatınıza yeni bir yön vermenizi ve hayallerini gerçekleştirmenizi kolaylaştıracak!”

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları