Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve ZipLine Ücretleri

25 Mayıs 2022 16:40

İstanbul Nakkaştepe Millet Bahçesi boğazda doğa ile baş başa kalabileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. İstanbul’da boğazda temiz hava almak ve aynı zamanda içerisindeki birçok park ve eğlence alanlarından yararlanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden birisidir. Yazımızda Nakkaştepe nerededir? Nasıl gidilir? Nakkaştepe millet bahçesinde gezilecek yerler? Nakkaştepe piknik alanları var mı? Nakkaştepe kahvaltı yerleri, macera parkı, aktivite alanları ile ilgili genel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar’a bağlı Anadolu Yakası’nda bulunan bir parktır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ilk çıkışında bulunmaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi

Üsküdar’da yer alan ve 2019 da projesi tamamlanmış olan Nakkaştepe Millet Bahçesi, doğal alanları, boğaz manzarası, piknik alanları, macera parkları ve aktivite yerleri ile görülmeye değer güzel yerlerden birisidir. Nakkaştepe Millet Bahçesi 90 bin m2 alana kurulmuş büyük bir yerdir. Bu alanın 50 bin m2’si boğaz manzaralı mesire alanı olarak öne çıkıyor. İstanbul’da yaşayanların yoğunluk ve stresten uzak durabileceği, dinlenebileceği ve aynı zamanda eğlenebileceği bir parktır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve ZipLine Ücretleri

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve ZipLine Ücretleri

Nakkaştepe Millet Bahçesi Gezilecek Yerleri

Nakkaştepe Millet Bahçesi çok büyük bir alana kurulmuş olduğu için içerisinde birçok yer barındırıyor. Boğaz manzarası ile birlikte doğa ile de iç içe olan Nakkaştepe’de yürüyüş veya piknik yapabilirsiniz. İçerisinde birçok aktivite ve eğlence yeri barındırıyor. İçerisinde yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, tenis kortları, spor alanları, sahalar, parklar yer alıyor. Burada kurulu olan macera parkı çok ilgi görmektedir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Bulunan Yerler

 • Piknik alanları
 • Gezinti ve dinlenme alanları
 • Yürüyüş parkuru
 • Macera parkuru
 • Açık ve kapalı çocuk oyun alanları
 • Fitness alanları
 • Tenis kortu
 • ZipLine
 • Biyolojik gölet ve şelaleler
 • Uçan yol
 • Ahşap köprü
 • Mucit evi
 • Amfi alanı
 • Etkinlik çayırı
 • Kafe
 • Bitki gösterim alanları

Nakkaştepe Piknik Alanları

İstanbul Boğazı’nda piknik yapmak isteyenlerin tercih etti yerlerden birisidir. Yeşil alanın bolca bulunduğu yerde piknik yapılacak alanlar sizlerin rahat edebileceği doğrultuda hazırlanmış. 300 ailenin piknik yapabileceği masalar bulunmaktadır. Bu alanlarda ücretsiz bir şekilde piknik yapabilirsiniz.

Nakkaştepe Piknik Alanları

Nakkaştepe Mangal Yakılabiliyor Mu?

Millet Bahçesi içerisinde mangal yakmak yasaktır. Bununla ilgili ateş yakmak yasaktır diye bolca uyarı bulunmaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Kafe

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde kafe yer almaktadır. Burada çeşitli tostlar, kahvaltı tabakları ve kahve, çay bulunmaktadır. Buranın işletmesi Üsküdar Belediyesi’ne ait olduğu için fiyatlarda oldukça ucuzdur.

Nakkaştepe Kahvaltı

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde yer alan kafeteryada fazla çeşit bulunmaması ile birlikte kahvaltı tabağı alabilirsiniz. Bunun haricinde tost çeşitleri, çay ve kahve bulunmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler yiyecek ve içecekleri çoğunlukla kendileri getirmektedir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Aktivite Alanları

Millet bahçesi içerisinde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini sıralayacak olursak; bisiklet parkuru, yürüyüş alanları, macera parkı, fitness alanları, tenis kortu, uçan yol, zipline ve daha birçok aktivite bulunmaktadır.

Nakkaştepe ZipLine Fiyatı 2022

İstanbul boğaz manzarasında ZipLine bu millet bahçesi içerisinde yapabilirsiniz. Yüksek bir noktadan alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek (koşum, harness) kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla boğaz manzarasının tadını kayarak çıkarabilirsiniz. Nakkaştepe ZipLine fiyatı 70 TL olarak belirlenmiştir. Her gün 11:00-21:30 saatleri arasında bu aktiviteden yararlanabilirsiniz.

Nakkaştepe Macera Parkı

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde en çok kullanılan ve yoğun olan yerlerden biri olan macera parkında tırmanabileceğiniz, dengede durabileceğiniz, sallanabileceğiniz kısaca sizi yoracak ve sınırlarınızı zorlayacak birçok parkur bulunmaktadır.

Nakkaştepe Macera Parkı

Nakkaştepe Macera Parkı

Nakkaştepe Uçan Yol

Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde yer alan uçan yol ahşaptan yapılmış ve orman içerisinde yürüyebileceğiniz yüksek ve manzarası olan uzun bir yoldur.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Uçan Yol

Nakkaştepe Millet Bahçesi Uçan Yol

Nakkaştepe Millet Bahçesinde Kamp Yapılabiliyor Mu?

Millet Bahçesi içerisinde kamp yapabileceğiniz özel yerler bulunmaktadır. Burada çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz.

Nakkaştepe Giriş Ücretleri 2022

Tüm ziyaretçilerin merak ettiği bir soru olan Nakkaştepe Millet Bahçesi giriş ücretleri 2022 yılı itibari ile ziyaret etmek ücretsizdir. Sadece araba ile gelirseniz otopark için 15 TL gibi minimum bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Nakkaştepe Ziyaret Saatleri 2022

Nakkaştepe ziyaret saatleri sabah saat 08:00 ile gece 22:00 olarak belirlenmiştir. Bu saatlerde ziyaret edebilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede?

Nakkaştepe Millet Bahçesi İstanbul Anadolu Yakasında Kuzguncuk, Üsküdar/İstanbul’da yer almaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nasıl Gidilir?

Nakkaştepe Millet Bahçesine Üsküdar’a geldikten sonra 14M ve 15F otobüs hatları ile gelebilirsiniz. 15 Temmuz Şehitle Köprüsü’nde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na yürüme mesafesi olarak çok yakındır.

 

Diğer beğenilen yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
 1. Pierre Loti Tepesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve Kahvaltı Ücretleri
 2. Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve Kahvaltı Ücretleri
 3. İstanbul Kütüphaneler Listesi – İstanbul’da Ücretsiz Kütüphaneler
 4. Antik Mısır: Tarihi, Hanedanları, Coğrafi ve Ekonomik Yapısı
 5. 2022 Yılı Yeni İş Fikirleri ve Fırsatları
 6. İstanbul’da Doğa İle Baş Başa Kalabileceğiniz Yerler
 7. İstanbul ve Çevresinde Gidilebileceğiniz 8 Bungalov Ev
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve ZipLine Ücretleri