Sosyal Medyada Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır?

22 Şubat 2022 18:20

Halihazırda bir sosyal medya varlığınız olsa da, çevrimiçi büyümenin birçok basit yolu vardır. Sosyal medya dönüşüm oranınızı artırmak için bu makale yardımcı olabilir.

Mevcut Bağlılığınızı İzleyin

Sosyal medyanızı büyütmek ve dönüşüm oranlarını artırmak istiyorsanız, ilk adım mevcut katılımınızı takip etmektir. Kullandığınız platformlara ve paylaştığınız içeriğe bağlı olarak, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Mevcut sosyal medya katılımınızı izlemenin bir yolu, gönderi başına aldığınız tıklama sayısını belirlemektir. Bu blog gönderilerini, bağlantıları veya üçüncü taraf kodlarını paylaşıyorsanız, kitle katılımını izlemenin en iyi yollarından biridir. Twitter, Instagram ve Facebook gibi çoğu sosyal medya platformu, gönderi analizlerinizi görmenizi kolaylaştırır.

Etkileşiminizi izlemenin bir başka yolu da aktif takipçi miktarınızı belirlemektir. Büyük olasılıkla tüm takipçileriniz gönderilerinizi görmez veya bunlarla etkileşimde bulunmaz.

Bu bilgiler, sosyal medyadaki ortalama dönüşüm oranınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca sizi sosyal medya pazarlama planınızı nişinize nasıl uyarlayacağınız konusunda yönlendirebilirler.

SEO Taktiklerinizi Güçlendirin

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), sosyal medya hesaplarınıza doğrudan bir bağlantıya sahiptir ve bunun tersi de geçerlidir. Pazarlamadaki bu iki taktik, markanızın dönüşüm oranlarını artırmak için birbirleriyle çalışmanıza yardımcı olur. Yüksek kaliteli SEO içeriğiyle eşleştirilmiş güçlü bir sosyal medya varlığı, tanınmayı artırmaya yardımcı olacaktır.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında, markanızın SEO içeriğine bağlantı verin. Ayrıca SEO makalelerinizde sosyal medya hesaplarınıza bağlantı vermelisiniz.

Güçlü Bir Harekete Geçirici Mesaj Oluşturun

Sosyal medya dönüşüm oranı istatistiklerinin yükseldiğini görmek istiyorsanız, bu atmanız gereken en önemli adımlardan biridir. Güçlü bir harekete geçirme ifadesi geliştirmek, hedeflenen kitle davranışınızı daha iyi yönlendirmenize olanak sağlar. Aslında araştırmalar, Facebook sayfanıza bir harekete geçirme ifadesi eklemenin tıklamaları yüzde 285’e kadar artırabileceğini gösteriyor.

Yayınlarınıza hedef kitlenizi motive eden ve ilham veren ilgi çekici bir harekete geçirme ifadesi eklemeyi düşünün. En önemli eylemlerden biri, markanızın hashtag’ını kullanarak bir gönderi paylaşmak veya yorumlarda bir arkadaşı etiketlemektir.

Diğer bir en iyi eylem çağrısı, özel bir anlaşma için markanızın sitesini ziyaret etmektir. Bu fırsat, sınırlı süreli bir teklif veya indirim kodu olabilir. Bu taktik, sosyal medya pazarlama dönüşüm oranınızı artırırken erişiminizi genişletmenize yardımcı olabilir. Kısaca ziyaretçileri sitenize çekecek kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Diğer beğenilen yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
  1. Stresle Başa Çıkmanın Yolları Nelerdir?
  2. Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş ve Kahvaltı Ücretleri
  3. İstanbul Kütüphaneler Listesi – İstanbul’da Ücretsiz Kütüphaneler
  4. Antik Mısır: Tarihi, Hanedanları, Coğrafi ve Ekonomik Yapısı
  5. 2022 Yılı Yeni İş Fikirleri ve Fırsatları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sosyal Medyada Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır?